Σάββατο, 6 Μαΐου 2017

Πρωταθλήτρια η Δόξα Λευκάδας Under21 στη Β΄ ΕΣΚΑΒΔΕ - Επικράτησε Μέσα στο Αγρίνιο της Προοδευτικής με 41-44 - Το Φώτο Ρεπορτάζ του Αγώνα

Β ΕΣΚΑΒΔΕ: Πρωταθλήτρια η Δόξα Λευκάδας Under21

Πρωταθλήτρια στην Β ΕΣΚΑΒΔΕ αναδείχθηκε η ομάδα under21 της Δόξας Λευκάδας που επικράτησε μέσα στο Αγρίνιο της Προοδευτικής με 41-44. Πολύ ένταση και πάθος από τις δυο ομάδες που ήθελαν την πρώτη θέση (Έχουν ήδη ανέβει και οι δυο). Η Δόξα ήταν καλύτερη στο πρώτο μέρος και προηγήθηκε με 17-24 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη η Προοδευτική με τους Διαμάντη και Τσάσση έτρεξε ενα επιμερους σκορ 18-07 και πέρασε μπροστά στο σκορ. Τρια λεπτά πριν το τέλος οι γηπεδουχοι είχαν το προβάδισμα με 41-37. Εκεί όμως έπαθαν ολικό μπλακαουτ και τα πιτσιρίκια της Δόξας με ενα σερί 0-7 πήρα την νίκη με 41-44 και τον τίτλο.Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Ιωακειμίδης με 21 πόντους ενώ ο Σολδάτος είχε 13. Απο την Προοδευτική ο Τσάσσης είχε 12 και ο Διαμάντης 11.

Διαιτητές:Ζέρβας-Γεροδήμος

Δεκάλεπτα:Α:12-18 Β:05-06 Γ:18-07 Δ:06-13

Προοδευτική(Ζαρκάδας): Αραχωβίτης 6(1), Τσάσσης 12, Διαμάντης 11(3), Καλαμπαλικης 5, Μακρής 5, Φραγκελάκης 2, Χαντζής, Φωτόπουλος, Κρητικός, Μπαλωμένος,Ζαμπάρας

Δόξα Λευκάδας U21(Κόγκας): Σολδάτος 13(1), Ροντογιάννης 4, Ιωακειμίδης 21(1), Κονιδάρης 6, Κτενάς, Τσαουσίδης, Δόνος, Ζαβιτσάνος, Λάζαρης, Κοντοπιάς, Ζακυνθινός, Κελάριου.