Κυριακή, 12 Μαρτίου 2017

Νίκη Λευκάδας - ΠΑΟΚ 60-59 - Μεγάλη Νίκη με Ανατροπή για την Ομάδα της Λευκάδας - Αήθης - Απαράδεκτη Επίθεση των Υπευθύνων της Ομάδας του ΠΑΟΚ στον Διαπιστευμένο Διευθυντή της Λευκαδίτικης Ενημέρωσης

Φωτογραφία της Γεωργία Λάζαρη.

Μεγάλη ανατροπή για την Νίκη Λευκάδας που στο τελευταίο δεκάλεπτο κατάφερε να πάρει τεράστια βαθμολογικής και ψυχολογικής σημασίας νίκη με σκορ 60-59 επί του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ
Ο ΠΑΟΚ  χωρίς να πιάσει σπουδαία απόδοση και ουσιαστικά χωρίς την Τζένιγκς (έπαιξε ελάχιστα ) έλεγχε απόλυτα το ματς και εκμεταλλεύτηκε απόλυτα το διάστρεμμα της Μπράουν που δεν αγωνίστηκε. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι γηπεδούχες ψαλίδισαν την διαφορά και στο τελευταίο δίλεπτο με ηρωίδα την Καμπουράκη (το πρώτο από δικό της κλέψιμο και βολές)  μετέτρεψαν  το 54-59  σε  60-59  που αποδείχθηκε και το τελικό . Η νίκη αυτή ισοδυναμεί στην ουσία με απευθείας παραμονή στην Α1 και αποφυγή των play-out, αν συνυπολογιστεί και το πρόγραμμα των επόμενων αγωνιστικών και δίνει τεράστια ψυχολογική ώθηση για το μεγάλο ραντεβού του Final Four του Κυπέλλου.
Ο ΠΑΟΚ έχασε ένα δικό του παιχνίδι αφού προηγείτο σταθερά σε όλο το ματς αλλά όπως και οι γηπεδούχες ήταν αρκετά άστοχος και τον πλήγωσαν οι σαφώς περισσότερες βολές που εκτέλεσε η Νίκη (9 έναντι 26) .
Από την Νίκη ξεχώρισε και η Χαιριστανίδου ενώ η Λύμουρα είχε 12π., 11 ριμπ., 5 ασίστ 3 κλεψ. 3 μπλοκ αλλά και 8 λάθη ενώ ήταν η  μόνη αθλήτρια στο ματς που δεν πήρε ανάσα αφού έπαιξε και τα 40 λεπτά . Θετική και η Σταμπουλίδου ενώ η Κάμπελ είχε μεν 13π. 11 ριμπ. αλλά 6/21 σουτ

15 KONTOGEORGOU Mari 00:26 0 0/ 0/ 0/ 0 0 0 0 0 0 0 0

Αήθης - Απαράδεκτη Επίθεση των Υπευθύνων της Ομάδας του ΠΑΟΚ στον Διαπιστευμένο από ΕΟΚ και ΕΣΑΚΕ Διευθυντή της Λευκαδίτικης Ενημέρωσης

Με την Λήξη του Αγώνα οι Υπεύθυνοι της Ομάδας του ΠΑΟΚ Διαμαρτυρόμενοι στους Διαιτητές Ήρθαν με Απειλητικές Διαθέσεις Προς τον Διονύσιο Κούρτη που Έβγαζε  τις Φωτογραφίες του  Προσπάθησαν να του Πάρουν την Φωτογραφική Μηχανή και Ζητούσαν Επιτακτικά να Δουν τι Έχει Καταγράψει Κάτι Φυσικά που και Δεν Έγινε.

Κύριοι Μην Μικραίνεται με τις Απαράδεκτες Ενέργειές σας την Ιστορία του Μεγάλου Σωματείου του ΠΑΟΚ.

Το Επιτελείο της Λευκαδίτικης Ενημέρωσης Συγκέντρωσε Όλο το Οπτικοακουστικό Υλικό της Απαράδεκτης και Αήθης Συμπεριφοράς των Υπευθύνων του ΠΑΟΚ και Ετοιμάζεται να το Στείλει στον Αρμόδιο Αθλητικό Δικαστή.